ZS wyjaśnienie
Stosowanie olejków
Schorzenia i dysfunkcje
Olejki eteryczne
Kolejnie zaplanowane mioty.

 

 

Z powodu zawieszenia działalności hodowli, w najblizszym czasie nie planuję żadych miotów.

Zoofarmakognozja stosowana

Co to jest to ZS?

To skrót od pełnego określenia metody czyli od Zoofarmakognozji stosowanej.

Metoda opiera się na behawioranej metodzie zoofarmakognozji, i została opracowana przez Caroline Ingraham z UK jako Applied Zoopharmacognosy.

Metoda ZS jest oparta na nicznym innym tylko na naturalnej, instynktownej weryfikacji własnych potrzeb terapeutycznych poprzez zwierzę. Jest ono w stanie doskonale dokonać autodiagnozy i sam wybrać terapeutyk, który jest w stanie wesprzeć jego aktualny stan ciałay lub ducha.

Metoda ta polega na proponowaniu naturalnych substancji zwierzęciu i na jesgo bacznej obserwacji aby dostrzec jego świadomy wybór.

W skład takich substancji wchodzą zioła, maceraty, olejki itd.

Najważniejszą rzeczą wg. ZS jest uszanowanie woli zwierzęcia, usłuchanie z pokorą jego wyboru, bacznej obserwacji jego aktualnej potrzeby, bez nacisków i nachalnych sugestii.

Zwierzęta dzięki swoim instynktom doskonale wiedzą co wybrać.

Tak jak szczeniąca się suka doskonale wie jak zająć się szczeniętami, zwierzę będzie doskonale zorientowane w swojej aktualnej potrzebie.

Nic na siłę, wszystko w zgodzie z naturą.

Copyright Kasia Darowska - Bank'y 2011 Olejki eteryczne dla zwierząt - Domowy hotelik u Kasi Darowskiej - Można pod moim okiem - Biblioteczka - Galerie zdjęć - Autor