Biblioteczka
Kolejnie zaplanowane mioty.

 

 

Z powodu zawieszenia działalności hodowli, w najblizszym czasie nie planuję żadych miotów.

Biblioteczka - czyli co warto przeczytać!

Zanim po raz pierwszy w życiu zostaniesz właścicielem psa, są rzeczy jakich powinieneś się dowiedzieć.
Poniżej będę umieszczać listę książeczek, które osobiście przeczytałam i  moim zdaniem większość należy do lektur obowiązkowych.

 

Katharina von der Leyen "tresura psa" wychowanie psa - przyjemne z pożytecznym

tytuł brzmi nieco groźnie ale książeczka przesympatyczna i fajnie dowcipnie napisana, w niej jest wszystko co powinien wiedzieć przyszły właścicel psa, zanim jeszcze szczenię przybędzie do domu!!!Zofia Mrzewińska "po obu końcach smyczy"

Zofia Mrzewińska "jak rozmawiać z psem"

Zofia Mrzewińska "psim zdaniem"

Tej autorki wielu miłośnikom belgów nie musze przedstawiać, a sposób pisania - dowcipny i interesujący spodoba się każdemu czytelnikowi, książki niepozorne, ale zawierają cenną wiedzę, sama często wracam do nich dla relaksu.

Szczerze polecam jakąkolwiek pozycję tej autorki.

 

Bogusław Górny "nowoczesne szkolenie psów tropiących"

Bogusław Górny od lat mieszkający w Kanadzie, właściciel "Szarika" owcz. belgijskiego Tervuerena, obaj ratują życie ludziom...no cóż, na zawartość tej książki złożyły się olbrzymia wiedza i wieloletnie doświadczenie autora w tropieniu, nawet jeśli nie chcecie bawić się w tropienie, to uważam że należy ją przeczytać:)

 

Bogusław Górny i Zofia Mrzewińska "sam wychowasz swego psa"

książka autorstwa tego duety to pozycja napewno wartościowa i obowiązkowa!:)

Stanley Coren "inteligencja psów"

Nie łatwa pozycja,  ale zwierająca  masę cennych informacji na temat psychiki psów ich instynktów, znajdziemy tam testy na inteligencję psa.

Stanley Coren "dlaczego kochamy psy"

a dlaczego nie do cholery!:D jak zwykle do problemu w tym przypadku - dopasowania cech charakteru psa do wymagań właściciela - Stan podszedł bardzo metodycznie, macie tu całą analizę jaki pies, co, jak, i dlaczego...dużo można wynieść mądrych rzeczy z tej książki zanim popełni się błąd kupna psa na podstawie jego wyglądu...Mi bardzo spodobało sie podzielenie ras wg dominujących ją cech i belgi znalazły się w grupie...nie ras obrończych, nie rodzinnych ale BYSTRYCH!!! BRAWO!!!

 

Ruphert Sheldrake " niezwykłe zdolności naszych zwierząt"

"uwaga mniejszy brat patrzy" to słowa, które najdobitniej oddają na co ja zwróciłam uwagę w tej książce. Oczywiście znajdziecie tu całą masę tkliwych i wzruszających historyjek o tym jak nasze zwierzęta potrafią przewidywać, ostrzegać i zaskakiwać! Ale najważniejsze jest zwrócenie uwagi na to, że może Wy nie widzicie tego co potrafią Wasze psy, ponieważ brak Waszej wnikliwej obserwacji powoduje, że wspaniałe zachowania Waszych psów ulatują w codzienności?

 

John Fisher "okiem psa"

John Fisher "dlaczego mój pies...?"

Ten autor znalazł sobie w Polsce wielu wielbicieli ale szczerze przyznam, że nie zawsze się z nim zgadzam. Być może wiem jeszcze na temat psów stanowczo za mało? Drugą pozycję polecam szczególnie ludziom, którzy mają problemy z własnymi psami i szukają rozwiązania z sytuacji. Ślicznie John opisuje tam zasady hierarchi stada i w zasadzie wszelkie psie problemy sprowadza do jej zachwiania...z czym oczywiście się w pełni nie zgadzam...Ale poczytajcie, będziecie na pewno mądrzejsi...

 

Konrad Lorenz "i tak człowiek trafił na psa"

:)...jest to dość osobliwa pozycja niewiele mówiąca o technice pracy z psem, ale za to autor - laureat Nagrody Nobla - wspaniale relacjonuje ciekawe historie z życia z własnymi psami, poruszając tematy z związane z fizjologią i psychologią psa, osobiście jestem bardzo pod wrażenie tej książki, jeśli chcecie się przekonać dlaczego, to musicie się bardzo wysilić, bo tej pozycji nie kupicie w żadnym sklepie ale raczej już tylko w antykwariacie, książka (wydana w 1976r.) trafiła do mnie dzieki uprzejmości mojego kolegi "Chmiela", za co mu bardzo dziekuję:)

 

pierwszy raz trafiłam na książkę która od pierwszych zdań przypadła mi do gustu, odnosze wrażenie że to ja ją napisałam...:D serdecznie polecam, mądrą, obszerną, SZCZERĄ! poruszającą wiele aspektów dotyczących psów...Polecam ją przedewszystkim ludziom którzy nie mają bladego pojęcia o tym co to jest pies i jak funkcjonuje, jak sobie go wybrać, jak sobie poradzić z wychowaniem...a także tym którzy lubią czasem poczytać coś mądrego:)!!! i dziękuję Kasi za możliwość jej przeczytania!:)

Polecam!

Zaglądajcie tu czasem, zawsze jak znajdę jakąś ciekawą książkę, kupuję ją, czytam i jeśli jest warta polecenia wpisuję ją na moją listę!!!A że ciągle coś czytam, sukcesywnie przybywa tu pozycji!

Copyright Kasia Darowska - Bank'y 2011 Inne zwierzęta:) - Naner pet - Autor - Biblioteczka - Domowy hotelik u Kasi Darowskiej - Galerie zdjęć