O hodowli
Co znaczy dobra hodowla?
Belg w skrócie
Wzorzec Rasy Owczarek Belgijski
Moje psy
Moje suki
Mioty Belgów
Kontakt
Kolejnie zaplanowane mioty.

 

 

Z powodu zawieszenia działalności hodowli, w najblizszym czasie nie planuję żadych miotów.

O hodowli słów kilka

 

Moja hodowla "z Wiedźmińskiej Stajni" zarejestrowala swój przydomek w połowie 1999r. Zrzeszona jest w Związku Kynologicznym w Polsce i tym samym jest członkiem Międzynarodowej Federacji Kynologicznej FCI. Wszystkie moje szczenięta otrzymują metryki na których podstawie wyrabia się rodowód FCI. Psy z rodowodem FCI uprawnione są do udziału w wystawach psów rasowych organizowanych przez FCI, zarówno w Polsce jak i za granicą, a także do udziału w zawodach sportowych na całym świecie.

 

Jakie psy hoduję? Staram się zachować przyzwoity poziom eksterieru, jest on dla mnie jednak nienajważniejszy...Głównymi zasadami jakich staram się trzymać to przedewszystkim zdrowe psy. Mimo że w Polsce nie było jeszcze obowiązkowewgo prześwietlenia na dysplazję stawów biodrowych i stawów łokciowych, wszystkie moje psy obowiązkowo poddaje takiemu badaniu. Szczenięta od pierwszych dni są hartowane, jestem absolutnym zwolennikiem tzw zimnego chowu. Ważna, jeśli nie najważniejsza dla mnie jest psychika, prawidłowy rozwój emocjonalny moich psów i moich szczeniąt. I priorytet - pasja do aportowania, pasja do pracy z człowiekiem i dbałość o wspaniały temperament owczarka belgijskiego! Moje psy rosną w warunkach gdzie ich inteligencja i predyspozycje a także instynkty mają szanse się rozwijać, mimo że czasem dzieje się przy tym wielka szkoda mojemu obuwiu i sprzętom domowym...ale cóż - życie jest sztuką kompromisu:)

 

Czym karmię? W żywieniu moich psów i szczeniąt staram się pogodzić naturalne pożywnie czyli mięso, kości z bardzo wygodną suchą karmą. Mięso, surowe lub gotowane łączę z wypełniaczem (makaron, płatki) i sporą ilością warzyw (marchew, buraki). Takie dobrze zbilansowane domowe pożywnie powinno mieć proporcje 1/3 mięsa, 1/3 wypełniacza, 1/3 warzyw. Oczywiście w takiej domowej diecie nie powinno zabraknąć mikro i makro elementów, witamin, preparatów wapniowych, a także białego sera, naturalnego jogurtu i innych dodatków. Jeśli chodzi o suchą karmę to od lat jestem wierna kanadyjskiej karmie Shur-Gain,a także karmą ARION, której oferta jest bardzo bogata. Karma ta doskonale sprawdza mi się w prowadzeniu moich bardzo aktywnych psów, w odchowywaniu miotów a także w żywnieniu moich kotów.

 

Wszystkie moje zwierzęta (koty również) są pod stałą opieką weterynaryjną, którą sprawuje lek.wet Zdzisław Rak. Człowiek o wielkim sercu dla zwierząt, olbrzymim rozsądku i instynkcie w ich leczeniu. Wielu z Was nie muszę przedstawiać tej osoby, ponieważ znacie go z programów posięconych ratowanym przez niego beznadziejnym przypadkom (chociażby Piwnik). Jednym słowem to nasz lekarz rodzinny:). Zdzisiu, przez lata pracował we Wrocławskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie prowadził również prywatną praktykę. Obecnie ma własną klinikę w Rogowie Sobóckim.

 

Każdy miot belgów w mojej hodowli począwszy od pierwszego "C", obowiązkowo podlegał przeprowadzanym w 6tygoniu ich życia testom psychicznym mającym określić predyspozycje szczenięcia i cechy determinującego jego charakter i predyspozycje w przyszłości.

 

Jeśli jesteś zainteresowany szczenięciem ode mnie zapraszam do kontaktu.

Copyright Kasia Darowska - Bank'y 2011 Olejki eteryczne dla zwierząt - Domowy hotelik u Kasi Darowskiej - Można pod moim okiem - Biblioteczka - Galerie zdjęć - Autor