O hodowli
Co znaczy dobra hodowla?
Belg w skrócie
Wzorzec Rasy Owczarek Belgijski
Moje psy
Moje suki
Mioty Belgów
O moich szczeniętach
Miot "W" 2017r.
Miot "U" 2016r.
Miot "T" 2014r.
Miot "S" 2013r.
Miot "R" 2012r.
Miot "O" 2011r.
Miot "N" 2010r.
Miot "K" 2009r.
Miot "J" 2008r.
Miot "H" 2005r.
Miot "G" 2004r.
Miot "F" 2004r.
Miot "E" 2003r.
Miot "D" 2002r.
Miot "C" 2000r.
Planujemy mioty.
Kontakt
Kolejnie zaplanowane mioty.

 

 

Z powodu zawieszenia działalności hodowli, w najblizszym czasie nie planuję żadych miotów.

O moich szczeniętach - jak odchowuję moje mioty

moje malutkie belgi i ich wczesne dzieciństwo

Jako odpowiedzialnemu hodowcy, za jakiego się uważam, przede wszystkim zależy mi na stabilnej psychice moich dzieciaczków i na tym, żeby trafiły tam, gdzie w pełni zaspokoją potrzeby nowych właścicieli. Nie ma nic gorszego niż wychowywanie i obcowanie ze zwierzęciem, którego cechy charakteru absolutnie nam nie odpowiadają.

Przed sprzedażą szczenięcia zawsze staram się poznać wymagania przyszłego właściciela i zaproponować mu szczenię jak najbardziej dla niego odpowiednie.
Co przez to rozumiem?
Nieodpowiedzialnością było by na przykład sprzedanie samca o zdecydowanej, przejaskrawionej chęci dominacji i instynkcie stróżowania tam, gdzie są małe dzieci i mieszkanie w kamienicy.
A jeśli trafi się kupiec, który będzie chciał użytkowo szkolić swojego przyszłego psa, należałoby sprzedać mu szczenię z predyspozycjami do szkolenia i pracy, z ewidentną pasją do aportowania!
rozumiecie?

Moje szczenięta w wieku 6tyg poddawane są testom psychicznym

- testy moich szczeniąt przeprowadzała dotychczas Maria Tomoń z nieistniejącego już niestety Zakładu Szkolenia Psów "APORT" . Osoba z olbrzymim wyczuciem i doświadczeniem w pracy z psami i za jej pomoc pragnę tutaj serdecznie podziękować. W tej chwili nie mam nikogo na tyle kompetentnego aby wykonał je w mojej hodwoli - szkoda.

Testy takie przeprowadza się w celu ostatecznego określenia ich osobowości, cech dominujących i predyspozycji. Oczywiście, jako uważny hodowca, obserwuję moje szczenięta od pierwszych dni i znam je dobrze, ale testy przeprowadzone przez osobę obcą (oczywiście z odpowiednim doświadczeniem), prawie jednoznacznie są w stanie wydać ostateczny werdykt.

Takie testy się sprawdzają, możecie mi wierzyć, na całym świecie już dawno się je stosuje. Niestety w Polsce są jeszcze ciągle zbyt mało popularne i niestety za mało jest pasjonatów hodujących psy dla satysfakcji i z miłości do rasy, a więcej producentów psów mnożących je z chęci szybkiego zysku, nie dbających o elementarne zasady odchowu szczeniąt:(.

Oprócz wspomnianych testów, wiele czasu poświęcam na socjalizację moich szczeniąt, już od pierwszych dni życia poznają troskliwy i czuły dotyk człowieka, a także cała gamę hałasów i zjawisk. Przede wszystkim staram się nie ograniczać im kontaktów z matką, która najlepiej wpoi im zasady zachowania się w stadzie i reguły jakie rządzą psim światem.


Podczas odchowywania szczeniąt staram się zapraszać jak najwięcej moich przyjaciół, żeby szczenięta miały jak największy kontakt z obcymi ludźmi, goście karmią maluchy, bawią się z nimi. Nie izoluję ich od świata zewnętrznego. Jak tylko osiągają ok. cztery tygodnie, a pogoda jest sprzyjająca, całymi dniami przebywają na dworze. Ponieważ mam to szczęście mieszkać w domku jednorodzinnym, mają one do dyspozycji spory kawałek trawnika.

Moje szczenięta wychowują się z ludźmi, innymi psami, kotami, w kontakcie z otoczeniem i zjawiskami życia codziennego, wyruszają w świat odważne i zaznajomione z nim.

W ręce nowych właścicieli oddaję szczenięta zdrowe, dobrze odkarmione, odrobaczone i z kompletem szczepień (system 3szczepień, pierwsze w wieku 5 i pól tygodnia), chipowane!. Maluchy dostają także małą wyprawkę w postaci karmy na kilka dni, miseczki i obróżki. Zawsze udzielam porad żywieniowych i wychowawczych oraz jestem zawsze do dyspozycji nowych właścicieli kiedy zachodzi taka potrzeba.

Copyright Kasia Darowska - Bank'y 2011 Olejki eteryczne dla zwierząt - Domowy hotelik u Kasi Darowskiej - Można pod moim okiem - Biblioteczka - Galerie zdjęć - Autor