Można pod moim okiem
Testy dla szczeniąt
Przedszkole dla szczeniąt
Posłuszeństwo
Flayball
Agility
Ratownictwo
Moje psy w szkoleniu
Domowy hotelik u Kasi Darowskiej
Kontakt
Kolejnie zaplanowane mioty.

 

 

Z powodu zawieszenia działalności hodowli, w najblizszym czasie nie planuję żadych miotów.

Flayball

Polega na transportowaniu przez psa piłki (zazwyczaj tenisowej), ze skrzyni, do której, żeby dotrzeć musi on pokonać cztery płotki o wysokości ok.40cm. Piłka uwalniana jest z wyrzutni przez psa, uderzeniem łapami w platformę. Po złapaniu jej w pysk pies musi natychmiast wrócić tą samą drogą do przewodnika. Nie może ominąć żadnego z płotków i musi wrócić na metę wraz z piłeczką. Na takiej trasie pies pracuje zupełnie samodzielnie, poniewż jego przewodnik nie może przekroczyć lini startu-mety. Zawody w tej dyscyplinie odbywają sie zazwyczaj drużynowo tzn. w sztafetach złożonych z czterech psów. Dozwolony jest doping na odległość w formie poleceń lub gestów rękami, do czego potrzebny jest dobry kontakt psa z przewodnikiem. Dyscyplina ta wymaga od psa posłuszeństwa, sprytu i szybkości.

Jest to wspaniała zabawa przede wszystkim dla psów aportujących, które znajdują olbrzymią przyjemność w bieganiu tam i spowrotem za piłeczką.

Copyright Kasia Darowska - Bank'y 2011 Inne zwierzęta:) - Autor - Biblioteczka - Domowy hotelik u Kasi Darowskiej - Galerie zdjęć